Zakłady bukmacherskie online - strony www i aplikacja mobilna.

Zakłady sportowe online to dzisiaj najpopularniejsza forma zawierania zakładów wzajemnych. Grupa graczy zarejestrowanych na stronach bukmacherów ma wydawać by się mogło nieograniczony potencjał ilościowy, który rósł będzie wraz z wzrostem dostępności Internetu na świecie.

 

Dlatego nie może dziwić, że przestrzeń wirtualna jest przestrzenią najmocniej animowaną przez firmy oferujące zakłady wzajemne. Służyć temu mają oczywiście witryny internetowe, które tworzone są według nowoczesnych konceptów i przyciągające swoim layoutem. Jednak bukmacherzy nie mogli nie zauważyć, że model korzystania z Internetu zmienia się diametralnie i dzisiaj ogromna rzesza użytkowników korzysta z niego niemal cały czas, zawsze mając pod ręką swój telefon. Odpowiedzią na zmieniające się nawyki użytkowników sieci są bukmacherskie aplikacje mobilne.

Dobra witryna internetowa, czyli jaka?

O gustach się nie dyskutuje, a często ocena atrakcyjności danej strony internetowej nie opiera się na ocenie jej funkcjonalności, czy czytelności, ale na gustach i poczuciu smaku właśnie. Jednak są pewne cechy wspólne, czy też warunki brzegowe, które musi spełnić bukmacher, aby jego relacja z użytkownikiem nie zakończyła się po kilku kliknięciach.

Czytelny design, czyli pierwsze wrażenie

Często mówi się, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. W Internecie często znajduje to zastosowanie, bo w relacji usługodawca - klient liczą się te pierwsze sekundy, gdy przyciągana jest uwaga potencjalnego klienta. Jeśli taki gracz wejdzie na stronę bukmachera, a tam zaatakuje go chaos i niekontrolowany wyścig cyfr i liczb, w dodatku całość okrasi agresywna kolorystyka i źle dobrane fonty, potencjalny klient błyskawicznie się zmęczy i nie zatrzyma go nawet najlepsza oferta zakładów sportowych.

Prosty proces rejestracyjny

Firmy organizujące zakłady bukmacherskie starają się maksymalnie przyśpieszyć i ułatwić przebrnięcie procesu rejestracyjnego. Trwa on rzeczywiście tylko chwilę i składa się z kilku prostych kroków. Jedynym aspektem, który całą procedurę nieco przeciąga, jest weryfikacja przesłanych dokumentów. Ma ona na celu kontrolę wieku użytkownika i może potrwać nawet kilkanaście godzin. Aby jednak nie odbierać graczowi czekającemu na weryfikację możliwości zawierania zakładów, niektórzy bukmacherzy oferują zakładanie konta tymczasowego.

strona internetowa bukmachera

Lista dyscyplin

Większość stron bukmacherów posiada bardzo zbliżony rozkład poszczególnych funkcji. Dlatego poruszanie się po stronach różnych bukmacherów jest dość intuicyjne i nie wymaga długotrwałego poznawania poszczególnych witryn. Zazwyczaj z lewej strony znajduje się lista dyscyplin, a po wybraniu tej, która nas interesuje, rozwinie się lista rozgrywek możliwych do typowania.

Kupon

Z prawej strony ekranu zazwyczaj znajduje się kupon. Jest elementem bocznego panelu, albo jest przypięty do dołu ekranu. Rozwiązanie z przypięciem jest o tyle interesujące, że kupon nie znika wraz z przewijaniem strony, ale jest widoczny cały czas. Po dodaniu zdarzeń do kuponu, możliwy jest wybór, czy zakład ma być zakładem pojedynczym, akumulowanym, czy może chcemy postawić kupon systemowy. Ponadto bukmacherzy umożliwiają utworzenie kilku kuponów jednocześnie i przełączanie pomiędzy nimi jest możliwe również dzięki zakładkom w oknie kuponu.

Centralna część strony

Jest pierwszym elementem, na którym swą uwagę skupia użytkownik. Dlatego bukmacherzy najczęściej zamieszczają tam informacje o ofertach promocyjnych, specjalnych zakładach, lub najpopularniejszych wydarzeniach. Ma to na celu utrzymanie uwagi gracza i skłonienie go do pozostania na stronie na dłużej. Nieco niżej znajduje się lista z ofertą najpopularniejszych zakładów, lub prezentowane są zakłady bukmacherskie na żywo.

Panel użytkownika

Zazwyczaj w prawym górnym roku znajduje sie panel użytkownika. Tam gracz znajdzie swoje konto depozytowe i bonusowe. Może przejść do zarządzania swoim profilem, sprawdzić historię zakładów, bonusów, stan obrotu bonusem, edytować dane, zlecać wpłaty i wypłaty.

Najważniejsze kategorie

Górny panel pozwala na poruszanie się pomiędzy poszczególnymi kategoriami. Najczęściej są to zakłady sportowe na zdarzenia przyszłe, zakłady live, zakłady wirtualne, e-sport i oferta bonusowa.

Aplikacja mobilna

Strony internetowe są zazwyczaj dostosowane do urządzeń mobilnych, ale charakterystyka korzystania z przeglądarek na takich urządzeniach sprawia, że ich użytkownicy preferują aplikacje mobilne. Bukmacherzy wychodzą na przeciw tym oczekiwaniom i oddają do dyspozycji gracza wysoce funkcjonalne "apki". Ich funkcjonowanie jest bardzo zbliżone do witryn internetowych, niektóre z nich pozwalają nawet na oglądanie z poziomu aplikacji transmisji rozgrywek. Dobra aplikacja musi pozwalać na dokonywanie szybkich wpłat i wypłat, nie może mieć przeładowanego interfejsu i być wygodna w użytkowaniu. Bukmacherskie aplikacje mobilne ściągnąć można wprost ze stron internetowych bukmacherów. Instalacja zajmuje maksymalnie kilka minut. Niektóre firmy bukmacherskie oferują specjalne bonusy dla użytkowników aplikacji mobilnych.