Zakładanie konta u legalnych bukmacherów.

Założenie konta i transfery środków nie powinny dzisiaj przysparzać nikomu kłopotów. Bukmacherzy pracują nad uczynieniem owych procesów jak najłatwiejszymi i zazwyczaj przebiegają one błyskawicznie.

 

Przedstawiamy krok po kroku procedury związane z zakładaniem konta i dokonywaniem pierwszych wpłat i wypłat. Na co zwracać szczególną uwagę?

Rejestracja konta

Prościej już się nie da. Rejestracja konta to kilka szybkich kroków, z którymi poradzić powinien sobie każdy. Przepisy zawarte w ustawie hazardowej wprowadziły co prawda liczne obostrzenia mające utrudnić, czy wręcz uniemożliwić niepełnoletnim graczom obstawianie, ale nie wpłynęło to na przesadną komplikację samego procesu rejestracyjnego. Po wejściu na stronę bukmachera klikamy "zarejestruj się", lub "załóż konto". Możemy też przejść do rejestracji bezpośrednio ze strony partnerów bukmacherów, którzy pozwalają na korzystanie z dodatkowych ofert promocyjnych, jeśli rejestracja odbywa się po kliknięciu w znajdujący się na ich stronie link. Następnie podajemy podstawowe dane, ustalamy login i hasło, a także wprowadzić możemy specjalny kod promocyjny. Jednocześnie pamiętać trzeba o wyrażeniu chęci korzystania z promocji i bonusów, gdyż wielu bukmacherów pyta o to już podczas rejestracji. Dodatkowo użytkownik musi podkreślić, że nie jest politykiem, nie piastuje wysokiej funkcji państwowej oraz wskazać skąd pochodzą jego dochody. Wysyłamy skan dowodu potwierdzającego tożsamość i dane konta bankowego. Konto gracza jest gotowe do weryfikacji.

Limity, odpowiedzialna gra

Ostatnią fazą rejestracji jest nałożenie limitów. Jest to narzędzie będące elementem polityki odpowiedzialnej gry, która ma wpłynąć na ograniczenie nałogów związanych z hazardem. Ustawodawca przyłożył dużą wagę do propagowania zasad odpowiedzialnej gry i tworzenie stosownego regulaminu, informowanie o następstwach zachowań niepożądanych i metodach profilaktyki, jest jednym z wymogów warunkujących przyznanie licencji Ministerstwa Finansów.

Konto tymczasowe

Zanim konto gracza zostanie zweryfikowane, ma on w przypadku wielu firm bukmacherskich możliwość korzystania z tak zwanego "konta tymczasowego". Dzięki niemu może dokonać pierwszej wpłaty, ale nie wypłaci środków z konta. Ponadto na zawierane przez niego zakłady nałożony będzie limit.

konto u legalnego bukmachera

Weryfikacja konta

Weryfikacja jest również narzędziem wynikającym wprost z ustawy, mającym na celu uniemożliwienie niepełnoletnim zawierania zakładów. Legalne obstawianie jest możliwe wyłącznie po ukończeniu 18. roku życia. W zależności od natężenia ruchu na stronie, weryfikacja może potrwać kilkanaście minut, lub nawet kilkanaście godzin. O wynikach weryfikacji konta gracz zostanie poinformowany mailowo.

Bonus powitalny i kod promocyjny

Jeśli podczas rejestracji wyraziliśmy chęć korzystania z oferty bonusowej, zazwyczaj przysługuje nam prawo korzystania z oferty powitalnej, którą bukmacherzy kuszą nowych graczy. Najczęściej są to bonusy od depozytu, freebety i zakłady bezpieczne. Ich wartości mogą się różnić i w celu w pełni świadomego korzystania należy zapoznać się z regulaminami poszczególnych promocji. Bonus od depozytu dotyczy zazwyczaj podwojenia kwoty pierwszej wpłaty, lub jej części, która ląduje na koncie bonusowym. Freebet to darmowy zakład, o niskiej wartości, ale dający możliwość zebranie pierwszych szlifów. Natomiast zakład bez ryzyka daje zwrot określonej kwoty stawki w przypadku nietrafionego zakładu. Zwrot taki ląduje również na koncie bonusowym.

Wpłata środków

Zasilenie konta gracza jest możliwe w jeden z dziesiątek sposobów. Można wykorzystać w tym celu popularne serwisy oferujące przeprowadzanie transakcji finansowych online, zapłacić kartą debetową i kredytową, blikiem, przelewem bankowym, portfelem online, a nawet tradycyjnym przelewem bankowym. Kwota wpłaty zazwyczaj nie jest ograniczona limitem minimalnym, bądź wynosi on 1 zł, ale zdarzają się przypadki, w których poszczególne metody płatności wymagają znacznie wyższej minimalnej wpłaty. Ograniczona jest za to wpłata maksymalna, podobnie jak maksymalne wysokości wprowadzanych zakładów. Bukmacher ma prawo nie zezwolić na postawienie bardzo wysokiej stawki, jeśli ma podejrzenia co do transakcji. Górne limity są przydzielane indywidualnie na przykład członkom klubu VIP. Środki znajdują się na naszym koncie zazwyczaj do kilku minut od dokonania wpłaty.

Wypłata środków

Podobnie jak wpłata, tak wypłata dzisiaj już dokonuje się błyskawicznie. Firmy bukmacherskie tworzą własne systemy wypłat, pozwalające na jeszcze większe usprawnienie tych procesów poprzez ominięcie pośredników. Kwoty wypłat nie polegają limitom.

Wypłata bonusów

Wypłata bonusów jest możliwa dopiero po ich uwolnieniu, czyli spełnieniu wymogów zawartych w regulaminie promocji. W zależności od rodzaju bonusu, uwolnienie może być możliwe po jedno, lub kilkukrotnym obrocie kwotą bonusu. Jednocześnie należy mieć na uwadze wymagane wysokości kursów łącznych na kuponach i liczbę zdarzeń. W panelu zarządzania kontem można sprawdzić ile jeszcze zostało do uwolnienia bonusu.