1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Witaj na portalu. Proszę zaloguj lub zarejestruj się jeśli chcesz mieć szerszy dostęp. Dziękujemy!

puchar konfederacji piłka espn zakłady sportowe bukmacherTylko rok pozostał do mistrzostwa świata, rozgrywanych w Brazylii. 365 dni przed mundialem odbędzie się próba generalna przed mundialem, a więc Puchar Konfederacji, w którym wezmą udział najlepsze reprezentacje swoich kontynentów oraz zaproszone zespoły.

 

 

 

Puchar Konfederacji odbywa się od 1992 roku, jednak prawdziwy prestiż osiągnął przed mistrzostwami świata w Japonii oraz Korei. To właśnie od 2001 roku ten turniej zaczął być rozgrywany na rok przed mundialem w kraju gospodarza mistrzostw. W Pucharze Konfederacji bierze udział osiem reprezentacji: gospodarze oraz mistrz świata, a także zwycięzcy mistrzostw danego kontynentu. Jeśli mistrz świata oraz danego kontynentu jest ten sam, wówczas zapraszany jest finalista. Cztery lata temu w republice Południowej Afryki triumfowała reprezentacja Brazylii, która ograła w finale Stany Zjednoczone 3:2.

Tegoroczny turniej potrwa od 15 do 30 czerwca, a drużyny będą grać w pięciu miastach: Recife, Fortalezie, Brasilii, Belo Horizonte oraz Rio De Janeiro. Oprócz gospodarza, czyli Brazylii w turnieju wystąpią reprezentacje: Hiszpanii (mistrz świata oraz Europy), Haiti (mistrz Oceanii), Japonia (mistrz Azji), Nigeria (mistrz Afryki), Urugwaj (mistrz Ameryki Południowej), Meksyk (mistrz Ameryki Północnej) oraz zespół Włoch, który był finalistą mistrzostw Europy. Pierwsza faza rozgrywek to spotkania grup A i B, po czym zwycięzcy danych grup zagrają w półfinałach z drużynami, które zajęły drugie miejsca.

Brazylia – Hiszpania w finale?

Pierwszą grupę, w której znajdują się gospodarze, uzupełniają ekipy Japonii, Meksyku oraz Włoch. Ten zestaw drużyn wydaje się być dość wyrównany, choć pewnie wiele osób tak czy siak obstawia za Canarinhos. Oni razem ze Squadre Azzura wydają się faworytami do wyjścia z grupy. Trzeba jednak pamiętać, iż Włosi brali udział także w poprzednim Pucharze Konfederacji, gdzie zdobyli zaledwie trzy „oczka”, będąc gorszymi choćby od Egiptu.

W grupie B obok mistrzów świata i Europy Hiszpanów zagrają reprezentacje Urugwaju, Nigerii oraz Tahiti. Nie ma co ukrywać, że dla przybyszy z archipelagu Wysp Towarzystwa będzie to ciekawe doświadczenie oraz fajna lekcja piłki nożnej. Dla nich ugranie choćby jednego punktu będzie niesamowitą sprawą. Mistrzowie Afryki, mając młody skład też raczej nie mogą się równać z Hiszpanami oraz Urusami, mającymi w składzie Cavaniego, Suareza czy Forlana. Jednak kto w 2009 roku spodziewał się USA w finale? Hiszpanie zagrają w Brazylii, w roli faworytów, którzy mają się spotkać w finale z gospodarzami turnieju. Przekonamy się czy spełnią się oczekiwania kibiców oraz ekspertów.

- Potraktujemy to jak mistrzostwa świata, czy Europy. Po triumfie w tych dwóch turniejach wspaniale byłoby odnieść sukces w Pucharze Konfederacji. To ważne dla nas i dla naszych kibiców - podkreśla hiszpański pomocnik Cesc Fabregas.

Kursy bukmacherów

Kursy na zwycięzcę turnieju są bardzo podobne, jednak tylko Bet-at-home.com typuje Hiszpanie na równi z gospodarzami. Reszta bukmacherów, takich jak BetClic.com czy Expekt.pl wieksze szanse na zwycięstwo w turnieju Brazylii. W wypadku triumfu Hiszpanow bądź Brazylijczyków Bet-at-home.com wypłaci nam około 240 złotych. Jeśli jednak wierzymy w tiki-takę La Furia Roja to więcej wygramy, obstawiając w Expekt.pl – ponad 280zł. Z kolei, BetClic.com oferuje minimalnie więcej za zdobycie Pucharu Konfederacji przez Canarinhos. Kolejna drużyną, zaraz po faworytach, typowaną do sięgnięcia po puchar jest reprezentacja Włoch. Wygrana w turnieju podopiecznych Cesare Prandelliego to zysk 700zł, w wypadku zainwestowania 100zł. To jest już spory zysk! Oczywiście na drugim biegunie znajdują się piłkarze Tahiti, na których stawki są niedorzecznie wysokie. Największy kurs na mistrza Oceanii wystawił bukmacher Expekt.pl i wynosi on 5000 jednostek!

Kursy bukmacherów na zwycięzcę Pucharu Konfederacji:

  Bet-at-home BetClic Expekt.pl Bet365
Hiszpania 2.4 2.6 2.85 2.62
Brazylia 2.4 2.5 2.4 2.4
Włochy 7.0 7.5 7.5 7.0
Urugwaj 10.0 10.0 11.0 11.0
Meksyk 12.0 10.0 13.0 13.0
Nigeria 30.0 35.0 29.0 26.0

 

Można również wytypować króla strzelców zbliżającego się Pucharu Konfederacji. Faworytem bukmacherów jest najnowszy nabytek FC Barcelony, czyli Neymar. Kursy na Brazylijczyka wahają się od 7 do 8 jednostek. Tuż za Brazylijczykiem jest hiszpański duet w osobach Davida Villi i Fernando Torresa oraz Urugwajczyk Luis Suarez. Poniżej kursy, jakie można znaleźć na stronach bukmachera BetClic.com.

puchar konfederacji król strzelców piłka zakłady sportowe bukmacher

 

 

 

 

 

 

Foto: espn.com